КОРОТКА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА КОБЕЛЯЦЬКОГО БДЮТ
Вітає вас творчості дитячої будинок,
Тут справи корисні, тут гра, відпочинок…
Традиціями заклад наш багатий:
Концерти, фестивалі, конкурси, свята…
Будинок творчості – це берег надії,
Це мала частинка нашої Вкраїни,
Це казки і мрії, нові сподівання,
Це рожевий вечір, голубе світання,
Смішний новий віршик, пісенька дитяча,
І танок веселий, серденько гаряче…
Кобеляцький БДТ – творчості горіння,
Тут живе і виступає нове покоління!..
В минуле сторінки гортаєм,
Як починалося усе згадаєм…
Творче життя дітей Кобеляччини у позашкільному закладі бере свій початок у далекому 1947 році. Тоді було відкрито піонерський клуб, у якому функціонувало 5 гуртків.
Говорять, роки дитинства – щасливі і неповторні, а подарував їх кобеляцькій дітворі Будинок дитячої творчості, якому виповнилося вже 67!
А спогади повертають в минуле, в той далекий 1947 рік, коли все тільки починалося. Коли треба було бути першими, найкращими, йти попереду, освітлювати шлях іншим, бути завжди готовими до корисних справ, адже піонери – то перші у всьому!
І першим директором на зорі народження Будинку дитячої творчості став Бутко Олександр Павлович, який був талановитим музикантом і прекрасним педагогом.
Годинник минулого повертає у 1948 рік. В цей час відкривається ще один гурток – «Українська вишивка». Директорство прийняв Уваров Микола Володимирович.
Працювати було надзвичайно важко.Адже у післявоєнний час доводилося самотужки заготовляти дрова на зиму, забезпечувати належні умови для занять: виконувати і методичну, і господарську роботу.
Плин часу зупиняє нас у 1949 році. Директором працює Уляновський Олександр Дмитрович. Інструктором-методистом - Глова Анастасія Оксентіївна. Залишилися спогади про роки роботи, організацію дозвілля. Площа кімнати, в якій проходила робота з дітьми, складала 12 м. З меблів був лише більярдний стіл, який слугував робочим столом і директора, і інструктора-методиста.
Добру згадку залишили про себе перші піонери. Адже саме їхні дбайливі руки подарували затишок місту Кобеляки, посадивши парк біля Будинку культури.
Стрілка минулого підводить нас до 1950-1952 років. Директором стає Гамаль Таїсія Яківна.І ось нарешті знаменна, пам”ятна подія - колектив гуртківців і вихователів оселяється в будинку по Першотравневій.
У цій оселі добрі наставники дарували своїм дітям хвилинки щастя.
А літа, мов вода… І ось уже 1952-1959 роки. Директор – Черняєва Валентина Василівна. Розширюється у цей час мережа гуртків: фотогурток веде Струць Григорій Афанасійович, гурток вишивки – Кременчецька Марія Миколаївна, гурток моделювання – Єременко Михайло. Разом із знаннями передавали керівники любов до оточуючого, уміння творити і радіти життю...
Особливе місце у житті РБДЮТ займає жінка, що більше 30 років провела у стінах цього храму дитинства, працюючи з вихованцями у трьох напрямах: танцювальному, ляльковому, драматичному. Істинно, хто спілкувався з нею, той спілкувався з мистецтвом. Це талановитий педагог, майстер своєї справи - Ольга Філатівна Сідорова.
Стрілка часу наближає нас до 1959-1968 років. Мережа гуртків постійно розширюється: технічний , керівник - Рибалко Іван Лукич, хор – Чернишова Любов Семенівна, керівником танцювального гуртка працює Уварова Ніна Миколаївна – легенда танцювального жанру Кобеляцького краю.
Першим організатором і керівником туристичної бази при РБДЮТ стає Дубина А.І. Інструкторами-методистами працюють Брюховецька Л.І., Бажан А.Т., Малека В.М.
Майже 10 років очолює Країну Дитинства Момот Марія Сергіївна, яка не одному поколінню передала частинку свого тепла і творчого горіння.
Баским конем пробігає час . І ось уже 1968-1974 роки. Близько 180 дітей охоплено гуртковою роботою. Директором стає Скорик Любов Антонівна. Гаряче серце і весь свій талант віддавала вона дітям.
Прийшли 1978- 1982 роки. Директором працює Лопоха Ольга Юріївна. Як магнітом тягне до цієї милої, ніжної, з милою посмішкою жінки. Майже півтисячі дітей охоплено гуртковою роботою . Життя РБДЮТ б”є ключем.
І ось стрілка підходить до 1984-1985 р.р. Змінюються діти, змінюються і керівники гуртків. Туристичний гурток очолює Сахно Віктор Дмитрович, хоровий – Демчишина Валентина Іванівна, танцювальний – Уткін Володимир Вікторович, методичну роботу Лашко Олена, а позашкільним закладом Пузина Наталія Василівна. Їй дісталось найважче – повторне переселення до нового приміщення. А в ньому не було ні вікон, ні дверей, ні води, ні опалення, та все це згодом з”явилося завдяки умілому і розумному директорові.
І так за роком рік минуло майже піввіку. 1984-1985 роки. Директором будинку творчості стає Кононенко Ніна Михайлівна.
А скільки випускників! Кілька тисяч! І всі їх прізвища занесено до Золотої книги – фонду Кобеляцького РБДЮТ.
Нарешті стрілка циферблату добігає до сьогодення.
1985 рік. У позашкільному закладі формується дружній, завзятий, енергійний, творчий колектив.
16 різнопланових гуртків за інтересами охоплюють близько 600 дітей. Ось уже майже 30 років директором РБДЮТ працює енергійна, творча, наполеглива, ініціативна, старання і відповідальна жінка, умілий педагог і організатор Галина Вікторівна Сабадирь.
У 1991 році Будинок піонерів було перейменовано на Будинок дитячої та юнацької творчості.
У 2013 році районному Кобеляцькому Будинку дитячої та юнацької творчості присвоєно імя нашого славного земляка, великого лікаря, родоначальника мануальної терапії, покровителя юних талантів Миколи Андрійовича Касьяна.
Будинок творчості сьогодні процвітає,
Гостей завжди стрічає радо,
Мистецтвам різним дітлахів навчає,
Тут затишно дитячій всій громаді.
Батьки і діти й педагоги разом,
Сягають до майстерності вершин,
Не гаєм ми даремно свого часу
І залік переможний маєм не один!